ALPUS FOTO
/

... Jūsų, šeimos bei vaikų nuostabiausios akimirkos ...

 

Geriausias vestuvių fotografas Jūsų šventei

Vestuvės viena iš svarbiausių, įdomiausių, gražiausių įvykių žmogaus gyvenime. Laimė sutuoktinių akyse, proginė balta vestuvinė suknelė, besišypsantys svečiai sukuria šiai ceremonijai nepakartojamą magišką aureolę. Vestuvių dieną norisi prisiminti visa gyvenimą ir jaunavedžiai ruošiasi savo svarbiausiai dienai itin kruopščiai. Vestuvių rengimas dažnai trunka daug mėnesių ir sukelia daug rūpesčiu renkant gražiausia vestuvine suknele, kostiumą, vestuvinius žiedus ir žinoma geriausia vestuvių fotografą. Dažnai girdėjau, kad nekantriai laukiama diena praskrenda labai greitai ir tik vestuvinių nuotraukų albumas leidžia sutuoktiniams pamatyti renginį nuo ir iki, išgyventi visas emocijas iš naujo, nes jaudulys, jausmai, emocijų antplūdis, neleido atsiminti svarbiausiu šventės akimirkų. Vestuvinė fotografija liks pagrindiniu naujai sukurtos šeimos laimės liudytoju nuo pirmiausių minučių ir bus pradinis puslapis naujos šeimos foto albumo. Todėl išsirinkti šiai šventei geriausia vestuvių fotografą yra viena iš svarbiausiu ir ne pačiu lengvų užduočių. Kaip ta padaryti, kaip išsirinkti gerą vestuvių fotografą? Apie tai mes ir kalbėsime šiame straipsnyje. Kadangi ši tema per daug sudėtinga ir plati vienam straipsniui, taip šiai temai bus paruošta straipsnių serija.

Kaip išsirinkti savo geriausia vestuvių fotografą - pirma, peržiūrėkite vestuvių fotografo nuotraukų galerija

Kas yra geriausias vestuvių fotografas Jums

Atsakymas į klausymą: kokia vestuvinė nuotrauka gera ir kokį vestuvinį fotografą Jums išsirinkti yra paprastas. Gera vestuvinė fotografija ta, kuri Jums patinka. Geras vestuvinis fotografas yra tas, kuris jums patiko, tai fotografas, su kuriuo jums lengva bendrauti, žmogus kuriuo jūs galite pasitikėti. Nesvarbu, žinomas yra tas fotografas ar ne, nesvarbu kokia vieta jis užima įvairiuose Top‘ose tarp geriausiu vestuvių fotografu. Peržiūrėkite skirtingu fotografų nuotraukos. Išsaugokite nuotraukos kurios labai patiko ir nuotraukos kurios labai nepatiko. Pažiūrėkite patikusiu fotografu paslaugu kainos. Susisiekite, užklauskite ar Jus dominančia data yra laisva fotografo kalendoriuje, jei taip susitikite. Būtinai parodykite fotografui kokios nuotraukos Jums patinka, o svarbiausia, kokios nepatinka. Nereiškia, kad fotografas kopijos jums patinkančios nuotraukos, bet jam bus lengviau suprasti Jūsų skoni ir ne padaryti to, kas Jums tikrai nepatiks.

Būtent Jūsų vestuvių fotografas tas kieno nuotraukos arčiau prie širdies. Todėl rekomenduojama renkant fotografą pirmiausia susipažinti su vestuvių fotografo darbų galerija. Vestuvių fotografija turi daug ypatumu, kuri išskiria ši žanrą iš kitu, todėl pirma reikia peržiūrėti būtent vestuvinių nuotraukų portfolio, o ne pavyzdžiui, studijos nuotraukos, kad įsitikinti, kad fotografas nėra šio žanro naujokas, žino, supranta ir moka spręsti problemas kurios kelia vestuvių fotografavimo ypatumai. Po to reikia su jo susitikti ir pabendrauti.

Ką aptarti su savo vestuvių fotografu - vestuvių fotografavimo ypatumai

Vestuvinė fotografija viena iš sudėtingiausių krypčių ir apjungia savyje reportažinę ir portretinę fotografiją. Vestuvių fotografas turi ne tik užfiksuoti svarbiausias dienos akimirkas, padaryti svarbiausių dienos akimirkų foto reportažą, jis turi tinkamai sukomponuoti kadrą, matyti, arba sukurti reikiamą šviesą. Vestuves ceremonijos fotografavimas, kaip ir krikštynų ceremonijos fotografavimas, yra labai atsakingas veiksmas, reikia užfiksuoti visus ceremonijos ypatumus, juk dėl to, kad fotografas nespėjo nufotografuoti svarbiu akimirkų, ceremonijos niekas nekartos.

Fotografavimo laikas

tiksliau laiko trūkumas - labai svarbi vestuvių fotografo problema. Kaip kruopščiai bebūtų planuojamą vestuvių dieną, retai būna, kad viskas eina pagal planą. Vestuvių fotografas turi būti pasiruošęs įvairiems netikėtumams, siurprizams, kurios ruošia svečiai jaunavedžiams, jis neturi laiko poilsiui per vestuvių diena, jis privalo stebėti ir fiksuoti viską kas yra įdomu. Kai planuojate vestuvių diena, būtinai pasitarkite su savo fotografu, ar užteks laiko fotografavimui, ypač jei planuojama vestuvinė fotosesija. Tai jau priklauso nuo fotografavimo stiliaus.

Fotografavimo stilius

yra labai svarbus jaunavedžiams, nes nuo to priklauso koki rezultatą jie gaus. Geriausi bei garsiausi pasaulio vestuvių fotografai pasiskiria į „reportažininkus“ ir „portretistus“ - reportažinės vestuvių fotografijos šalininkus ir pastatomos, surežisuotos portretinės fotografijos. Tarp vestuvių fotografų vyksta karšti debatai, kokia yra tikra vestuvinė fotografija. Ir vienas ir kitas vestuvių fotografavimo stilius turi savo argumentus, mes išnagrinėsime juos visus atskirame straipsnyje, nes šis klausymas yra labai įdomus ir svarbus fotografavimo rezultatui. Šiuo metų norisi pabrėžti viena aspektą ir savo nuomone: vestuvių fotografas šiuo klausymų turi būti universalas ir prisitaikyti prie esamos situacijos. Reikia turėti galvoje, kad dauguma mūsų žmonių nėra profesionalus modeliai ir dažnai per daug jaudinosi dėl itin stipraus dėmesio iš aplinkiniu. Dažnai, nors vestuvių diena būna kruopščiai surežisuota, tenka girdėti klausymą: „ o ką mums dabar daryti, kaip atsistoti“. Ir vestuvių fotografas turi nujausti ir spręsti, kaip geriau gauti reikiamo rezultato: ar prašyti pozuoti, pavaizduoti pergyvenamos emocijas, ar paprašyti pamiršti apie aplinkinius ir mėgautis šia diena ir bandyti pagauti nepavaizduotos emocijos.

Fotografavimo sąlygos

išskiria vestuvių fotografavimo nuo fotografavimo studijoje. Kalbant apie tai, pirmiausia turime galvoje apšvietimo problemas. Šviesa yra fotografijos pagrindas, pats terminas „fotografija“ reiškia „šviesos piešinys“, kadangi fotografuoti vestuves tenka ne studijoje, fotografas yra priklausomas nuo sąlygų aplink. Numatyti kokie bus orai vestuvių fotografavimo diena yra problematiška, ar tai saulėta diena, kai stiprias saules spinduliai palieka per daug kontrastinius juodus šešėlius ant objekto veido ir fotografas turi mąstyti kaip fotografuoti, kokia pozicija parinkti, kad pernelyg kontrastiniai šešėliai ne sugadintu nuotraukos, arba kaip galima pašviesti juodus šešėlius su papildoma šviesa. Bet gali būti ir atvirkščiai, niūri diena, kai šviesos šaltinio beveik nėra ir nuotraukos išeina plokščios, visiškai „neturinčios oro“. Problemos su apšvietimu trūkumu butuose, santuokų rūmuose arba bažnyčioje. Vestuvių fotografas privalo žinoti, kaip tuos problemos turi būti sprendžiamos. Yra fotografų kurie dirba tik su natūraliu apšvietimu, tai leidžia išsaugoti vestuvių nuotraukoje momento atmosfera. Yra kas dirba tik su papildomu apšvietimų apšvietimu, fotografai – strobistai, kurie nepriklausomi nuo oro sąlygų ir sukuria šviesa patys bet kur ir bet kada. Jus turite išsirinkti, kas Jums patinka labiau.

Vestuvinių nuotraukų apdirbimas

dar vienas labai svarbus aspektas kuri jus turite aptarti su savo vestuvių fotografu. Kaip bebūtų keista yra fotografai kurie aiškina, kad apdirbimas fotografijai nereikalingas ir vadina save „natūralios, tikros“ fotografijos šalininkais. Jie aiškina, kad skaitmenine fotografija tapo labai netikra ir visokie „fotoshopai“ sugadina tikra fotografija.

Toks požiūris gali būti atleistinas fotografams naujokams, kurie nežino, kas yra juostine fotografija, kaip buvo koreguojamos nuotraukos anksčiau. Jie gal ir nežino, kad visi pagrindiniai retušavimo, tonavimo ir kiti nuotraukos apdirbimo principai atėjo į skaitmenine fotografija iš senu laiku, dabar tik ta daryti yra šiek tiek paprasčiau. Kas tuo abejoja palyginkite nuotraukos mados žurnaluose juostiniu laiku ir dabartiniu, labai didelio skirtumo jus tikrai ne pamatysite.

Keista ne tai, kad fotografų, „natūralios fotografijos“ šalininkų yra, o tai, kad tokios pozicijos laikosi ne tik fotografijos naujokai. Nenoriu nieko įžeisti, bet man atrodo kad tai yra tik būdas palengvinti sau darbą. Aš ne kviečiu iš kiekvienos vestuvines nuotraukos daryti „glianco viršeli“, bet apdirbimas ir retušavimas, o ne tik spalvos korekcija, mano nuomone, yra privalomi. Juk ne dėl to nuotakos kruopščiai ir ilgai renkasi sukneles, keliasi 4-5 val. ryto, lanko kirpyklas, vizažistus, kad atrodyti „labai natūraliai“ su spuogu, kuriu nepavyko paslėpti vizažistams. Dėl to fotografas privalo esant reikalui retušuoti nuotraukos, pašalinti odos trūkumus, pataisyti laikysena ir t.t. tai jo darbas, arba jo kolegos retušerį.

Vestuvių fotografu paslaugu kaina

labai stipriai svyruoja. Dažnai tenka girdėti klausymą, kodėl vestuvių fotografų kainos taip stipriai skiriasi. Į ta klausymą atsakyti labai sunku, yra daug kriterijų kainoms įtakojančiu. Fotografo technika, darbu kokybe, sezonas, fotografo „brendas-vardas“. Ką daryti jei Jus ne iš tu užsakovu kuriems reikia pačio garsiausio, pačio brangiausio vestuvių fotografo savo šventei? Teks praleisti šiek tiek laiko prie kompiuterio. Norisi priminti svarbų aspektą: reportažinė nuotrauka ar portretinė vestuvinė fotografija, visu pirmiausia, yra menas, meno kūrinys, kur jūs vaidinate pagrindinį vaidmenį. Kaip bet kuris kitas meno kūrinys, vestuvių nuotraukų albumas per metus gaus tik didesnę vertę, todėl, kad antros tokios pačios dienos atkartoti neįmanoma. Užsakant vestuvių fotografą, jūs darote investiciją, dėl kurios jums neteks gailėtis. Laikui bėgant jūsų vestuvinių nuotraukų fotoalbumas tik didins savo vertę jūsų akyse, tai yra nepakartojamų nuostabiausių akimirkų ir jaudinančių momentų šeimos relikvija bei didelio šeimos nuotraukų albumo pradžia.

Vestuvių fotografo miestas

tai nėra klausymas būtinas aptarti su vestuvių fotografu, greičiau patarimas Jums renkant savo fotografą Gal ir juokingai skamba, net ir pats nesitikėjau, kiek daug žmonių galvoja, kad visi geriausi vestuvių fotografai gyvena didmiesčiuose ir puola ieškoti savo vestuvių fotografą Vilniuje, Kaune, Alytuje. Tai tikrai nėra tiesa. Tiesiog dideliam mieste apskritai gyvena daugiau žmonių, tai natūralu, kad ten bus daugiau fotografu negu mažam mieste, daugiau fotografu paslaugu reklamos. Bet žmonės iš mažesniu miestu turi daugiau privalumu ieškant vestuvių fotografo savo mieste, o ne pavyzdžiui Vilniuje. Pirmas ir svarbiausias aspektas – vestuvių fotografo reputacija. Mažam mieste gyvena mažiau žmonių, yra mažiau fotografu, todėl lengviau surasti žmonių, kurie jau turėjo reikalu su pasirinktu vestuvių fotografu ir gauti reikiamos informacijos. Tai reikia prisiminti ir fotografui iš nedidelio miesto, mažam mieste sugadinti reputacija galima labai greita, juk apie gerą rezultatą žmogus gali ir ne kalbėti, nes priima tai kaip norma, bet apie vestuvių fotografo klaidas ir nesąžiningumą bus papasakota labai daug. Antras aspektas kaina, juk ne visi fotografai prašo padengti tik kuro išlaidas, o, bet ir kuro išlaidos pavyzdžiui iš Vilniaus iki Druskininkų ir atgal turi savo kaina.

Mano požiūris į vestuvių fotografavimą – kaip aš fotografuoju vestuvės

Fotografija yra labai platus terminas ir turi labai daug skirtingų krypčių. Man patinka fotografuoti žmones. Fotografuoju su technika Nikon. Kadangi mėgstu naudoti fiksuoto židinio objektyvus, tai krikštynos ir vestuvės fotografuoju dažniausiai su dviem fotoaparatais, tai leidžia sutaupyti laiką ir neprarasti svarbiu bei įdomiu momentu keičiant objektyvus. Be to, turint keletą fotoaparatu su savim, visada turi atsargini, juk technika – yra technika.

Fotografuoti mėgsta su natūralia šviesa, tai leidžia išsaugoti nuotraukoje tam tikro momento atmosfera, norą, jei šviesos nepakanka, naudoju foto bliksės. Aš laikausi tradicinio požiūrio į vestuvių fotografija, nors mano fotografavimo stilius yra maišytas, visada bandau atrasti auksini vidurki tarp „reportažo“ ir „portreto“. Fotografuojant portretus retai verčiu sau pozuoti, juk jaunavedžiai nėra profesionalus fotomodeliai.
Fotografuoju visoje Lietuvoje. Taip jau išėjo, kad Vilnius ir Druskininkai yra du mano gyvenimo miestai, tad vestuvių fotografo paslaugu kaina Vilniuje ir Druskininkai nesikeičia, t.y. papildomu mokesčiu nėra. Fotografuojant kituose Lietuvos miestuose prašau padengti tik simbolini mokesti už kurą iki Jūsų vestuvių fotografavimo miesto.
Siūlau peržiūrėti mano vestuvių darbu foto galerija, jų turi užtekti, kad jus galėtumėt apsispręsti ar norite, kad bučiau Jūsų vestuvių fotografas. Tai pat siūlau paskaityti daugiau straipsniu apie fotografija, tikiu, kad rasite daug naudingu patarimu. Jei mano darbai patiko ir norite užsakyti mano paslaugas arba turite papildomu klausymu, rašykite: info@alpusfoto.lt arba skambinkite +370 606 01436.

 

 
Skambinti
El.paštas