ALPUS FOTO
/

... Jūsų, šeimos bei vaikų nuostabiausios akimirkos ...

 

Vaiko krikštynų fotografavimas

Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi daug įvairių švenčių, svarbių, laimingų ir nepaprastų momentų, kuriuos norisi įamžinti savo foto albume užsakant fotografo paslaugas. Viena iš gražiausių ir svarbiausių švenčių be abejo yra krikštynos. Tai ne tik viena iš pirmiausių svarbių švenčių mažo žmogučio gyvenime, bet ir nepaprasta, stebuklinga švente, ir ko gero vienintelė, kurią žmogus gali turėti tik vieną kartą per savo gyvenimą. Dėl to vaiko krikštynų nuotraukos užima išskirtinę vietą kiekvienos šeimos foto archyve. Krikštynų akimirkos turi būti užfiksuotos, nes pakartoti jų neįmanoma, dėl to praktiškai visų vaiku tėvai užsisako krikštynoms fotografo paslaugas, norėdami turėti gražių nuotraukų šios svarbios šventės prisiminimui.

            Krykštinų fotografavimas nėra paprastas dalykas ir turi daug ypatumų. Krikštynų fotografavimas iš dalies yra sudėtingesnis nei vestuvinė fotografija, nes prarastų svarbių momentų atkurti jau nebus įmanoma. Iš techninės pusės fotografuoti krikštynas irgi nėra paprasta, kadangi fotoreportažo sąlygos dažnai būna sudėtingos. Ne visos bažnyčios ir cerkvės, kuriose krykština vaikus būna didelės ir turi pakankamai daug šviesos, juo labiau, kad ne visur fotografui yra leidžiama naudoti foto blykstę, kad kompensuoti natūralaus apšvietimo trūkumą. O kartais ir pačiam fotografui nesinori naudoti papildoma apšvietimą tam, kad išsaugotų natūralią bei magišką šios stebuklingos ceremonijos atmosferą. Dar vienas svarbus krikštynų fotografavimo ypatumas yra pats pagrindinis šios ceremonijos dalyvis - dažniausiai tai yra mažas vaikas, kurį fotografuoti reikia labai atsargiai, kad neišgąsdinti. Fotografas turi suprasti ir tą momentą, kad maži vaikai ne pozuos prieš fotokameros objektyvą, todėl krikštynų fotografas turi daug judėti komponuojant kadrą, o mažose bažnyčiose ir cerkvėse tai ne visada būna paprasta, fotografuojant reikia neperžengti altoriaus ribos. Ir svarbiausia, kad  per vaiko krikštynų ceremoniją fotografas visiškai neturi galimybės nieko pakeisti, kaip per asmeninė fotosesija, jis privalo prisitaikyti prie kas ir kaip vyksta, kad fotografavimo procesas nesutrukdytų pačios ceremonijos,  kuriai užfiksuoti fotografas ir buvo užsakytas. Visa tai daro krikštynų fotografavimą itin sudėtingu procesu, kurį geriau atliks užsakomas fotografas, kuris daro tai ne pirmą kartą ir žino visus krykštinų ceremonijos ypatumus.

            Planuojant šventinę dieną ir ieškant fotografo krikštynoms užsakovai dažnai prašo ne tik pačią ceremoniją fotografuoti, bet ir atlikti vaiko bei šeimos fotosesiją, kad turėtų gražių šeimos nuotraukų tokią svarbią dieną. Tačiau vaiko tėvai ir pats fotografas planuojant šventinės dienos eigą turi nepamiršti, kad maži vaikai greitai pavargsta. Kartais nepaprasta bažnyčios arba cerkvės atmosfera kelia vaikui nerimą. Jei vaiko bei šeimos fotosesija planuojama daryti per krykštinų dieną, tai fotografuotis geriau prieš krikštynų ceremoniją ir suplanuoti laiką taip, kad vaikutis turėtų pertraukėlę šiek tiek pailsėti nuo šeimos fotosesijos iki krikštynų ceremonijos. Arba suplanuoti fotosesiją taip, kad po krikštynų ceremonijos suteiktų galimybę vaikučiui pailsėti. Krikštynos tai ko gero vienintelė šventė žmogaus gyvenime, kuri būna tik vieną kartą. Užsakykite krykštinų fotografo paslaugas savo vaiko šventei, turėkite gražias krikštynų nuotraukas savo foto albume, kad prisimintumėte šios svarbios ir nepakartojamos šventės nuostabiausias akimirkas.

 
Skambinti
El.paštas